Ortaklaşılan Noktalar

 

Biz, sanatçılar ve müzisyenler olarak, İsrail devletine karşı Boykot, Yatırımların Geri Çekilmesi ve Yaptırımlar (BDS) uygulanması için 2005 yılında yapılan çağrıya elimizden geldiğince uyacağımıza söz veriyor ve aşağıdaki ortak noktalarda anlaştığımızı onaylıyoruz:

  1. Biz Apartayd Karşıtı Punklar, küresel punk topluluğu ile Filistin kurtuluş mücadelesi arasında daha fazla dayanışmayı teşvik etmek için varız.
  2. Boykot, Yatırımların Geri Çekilmesi ve Yaptırımlar (BDS) için yapılan çağrıyı bütünüyle kabul ediyoruz. İsrail’de Filistin sivil toplumunun kültürel boykot1 çağrısını ihlal eden hiç bir konser vermeyeceğiz veya konuşmacı olarak bu tür etkinliklere katılmayacağız.
  3. İsrail’in Filistin halkına uyguladığı süregelen sömürgeci baskı ve apartayd sistemine dair, aldatıcı bir şekilde “iki tarafın” sorumluluğu paylaştığını ya da bir tür simetri olduğunu öne süren hiç bir etkinliğe hiç bir şekilde
    katılmayacağız.
  4. Elimizden geldiğince kendi sanatımızı, müziğimizi ve diğer ifade biçimlerimizi Filistin kurtuluş davasına dair bilgilendirme desteği sağlamak ve maddi dayanışma göstermek amacıyla kullanmayı amaçlıyoruz.
  5. İsrail devleti, Filistin halkının vazgeçilmez hakkı olan kendi kaderini tayin hakkını tanımak konusundaki ahlaki ve hukuki sorumluluğunu yerine getirene kadar bu kültürel boykotu devam ettireceğiz.

  1. Küresel Boykot, Yatırımların Geri Çekilmesi ve Yaptırımlar (BDS) kampanyası, İsrail’de olan ve BDS’yi destekleyen sanatçılarla ilgili özel hükümleri tanır. Bu sanatçılar elbette ki İsrail’de müzik yapacak ve çalışmalarını İsrail’de yürüteceklerdir, ancak, yasadışı işgali destekleyen ve apartaydın gerçekliğini örtbas etmeye çalışan etkinliklerde çalmayı ya da diğer sanatsal etkinlerde bulunmayı reddedeceklerdir. []

 Leave a Reply

(required)

(required)


*

All content on this website licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 License unless otherwise noted. Credit: Punks Against Apartheid.Creative Commons License Environmentally and socially conscious web hosting by
shell GAIA Host Collective
Website built by Jay Cassano
Suffusion theme by Sayontan Sinha
Logo by Hannah Allen
Banner by Ethan Heitner